Umów się: 508 226 824

Stomatologia estetyczna

Współczesna stomatologia estetyczna daje nam, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik, możliwość uzyskania pięknego, białego uśmiechu.


Jeżeli masz kształt zębów, który Cię nie satysfakcjonuje, duże, mało kosmetyczne wypełnienia, zrotowane (obrócone) zęby, przerwy między nimi (diastemy), przebarwienia trudne do wybielenia- zapraszam do gabinetu. Dzięki zastosowaniu licówek lub koron pełnoceramicznych, będę mogła przywrócić uśmiech o jakim zawsze marzyłeś!


W swoim gabinecie wykonuję również zabiegi wybielania. Jedynie pod kontrolą lekarza możliwe jest bezpieczne i właściwe przeprowadzenie tego typu zabiegu. Preparaty stosowane w domu (pasty, żele, paski wybielające) są zdecydowanie tańsze ale efekty najczęściej nie satysfakcjonują pacjenta.


Zabieg wybielania

Zabieg wybielania musi poprzedzać wizyta konsultacyjna, na której lekarz oceni stan zębów i przyzębia, szczelność i jakość wypełnień. Dzięki temu będzie można dobrać metodę wybielenia najbardziej skuteczną dla danego pacjenta. Przed wybieleniem zęby muszą być profesjonalnie oczyszczone z kamienia i osadu, próchnica wyleczona a nieszczelne wypełnienia wymienione na nowe.


Metody wybielania

Jedną z metod wybielenia jest wybielanie nakładkowe, które pacjent przeprowadza samodzielnie w domu pod kontrolą lekarza. Specjalne nakładki, wykonane indywidualnie dla pacjenta, wypełnione są żelem wybielającym i zakładane codziennie przez okres do 2 tygodni. Sposób ten przynosi zadowalające efekty ale jest bardziej czasochłonny i wymaga sporej samodyscypliny ze strony pacjenta.


Wybielanie metodą termokatalityczną

Jeżeli nie masz czasu a chcesz by efekt wybielania był spektakularny zapraszam do wybielania metodą termokatalityczną. Można ją stosować tylko w gabinecie stomatologicznym, gdyż do wybielenia używane są środki o dużo większym stężeniu a w celu przyspieszenia reakcji utleniania –źródła ciepła lub światła. W krótkim czasie (najczęściej 2 wizyty ok. 1 godz.) uzyskujemy kolor zębów bielszy o kilka odcieni a efekt utrzymuje się kilka lat.


Ograniczenia

Należy pamiętać, ze wypełnienia oraz wszelkiego rodzaju uzupełnienia protetyczne (korony, mosty, licówki) nie ulegają wybieleniu i może być konieczna wymiana ich na nowe po zakończonym zabiegu. W czasie wybielania i krótko po nim(ok. 2-3 dni) może wystąpić przejściowa nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne i chemiczne jak i podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej.


"Biała dieta"

W czasie wybielania i ok. 2 tygodnie po jego zakończeniu konieczne jest zachowanie tzw. „białej diety” złożonej z nie barwiących produktów. Są to w szczególności: kawa, herbata, czerwone wino, barszcz, sos sojowy, soki o ciemnej barwie. Należy zrezygnować z palenia papierosów. Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym, zdrowym i białym uśmiechem należy wykonywać badanie kontrolne min. co 6 miesięcy, regularnie usuwać złogi nazębne, dbać o codzienną higienę w domu oraz zmniejszyć spożywanie płynów i pokarmów szczególnie barwiących.

 

Umów się na wizytę już teraz!

Tel. 508 226 824

Nasza lokalizacja


25-328 Kielce
ul. Legnicka 16 (dojazd między blokami ul. Śląska 26 a 28)
Stomatolog Kielce · ul. Legnicka 16, 25-328 Kielce · tel. +48 508 226 824
Projekt i realizacja: